Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Železná vôľa

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeUt 01 november 2011, 21:05

Už len vstupná hala magickej akadémie Engenirth vyzerala úžasne. Ako asi tak mohol vyzerať zbytok akadémie? Očividne musela byť obrovská. Naozaj obrovská. Možno to bol všetko len nejaký magický trik, ale cez chodby akadémie museli lietať draky - to znamená, že musia byť naozaj mohutné a vysoké. Aglas nechal nových študentov vstrebať atmosféru nového prostredia a potom prehovoril: Odteraz vás bude mať na starosti majsterka Skennet.
Drak v akomsi magickom obláčiku zmizol a na jeho mieste sa objavila mlado vyzerajúca, krásna elfka.
Vitajte! Dúfam, že sa vám tu páči. A snád aj bude páčiť. usmiala sa zoširoka na šestnástich študentov. Ja som majsterka Skennet Branna Carym Tudiette Lienna Wolsey, jedna z ôsmich mágov hlavnej rady. Nebojte, nemusíte si to celé pamatäť. Stačí len ,,majsterka Skennet.'' predstavila sa šarmantne a pohodila dlhými vlasmi.
A rovno vás zaradím do dvojíc. Ak ste si už možno všimli, je vás osem chlapcov a osem dievčat. Bude teda osem dvojíc a dvojice budú s rovnakým pohlavím. vysvetlila a z rukávu vytiahla akýsi zvitok. Po prečítaní chlapčenských dvojíc sa pustila aj do dievčenských. Lilynette Trojsuko... bude spoločne s Emetou Flameri.
Teraz prišiel čas rýchlo zistiť ktorá z nich je Emeta Flameri. A dúfať, že to nie je nejaká arogantná...
Z radu študentov vystúpilo dievča stredného vzrastu. Nebolo na nej nič zvláštne okrem páru mohutných krídel, ktoré pripomínali dračie, na jej chrbáte. Jej pokožka bola viacmenej bledá, ale jej vlasy boli skôr tmavé, rovnako ako krídla. Na jej tvári sa objavilo zdesenie, keď si uvedomila, že bude spolu s... človekom.


Naposledy upravil Horox dňa Pi 04 december 2015, 14:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeUt 01 november 2011, 21:21

Lilynette

Pozorne som si vypočula majsterku Skennet, bola to elfka, celkom ma prekvapilo že je taká pekná.. vlastne .. možno sa mi to len zdalo ale myslela som si že je tu pekný !! úplne každý!. Chvíľku napätia, sledovala som ako sa pomaly rozdelili chlapci. Pochopiteľne som ich takmer hltala pohľadom. Nakoniec však prišli na rad dievčatá. Zo záujmom som začala dávať pozor, jednou rukou som sa podoprela v bok a nahodila som výraz ktorý značil že sa úplne maximálne sústredim !.. bol však hraný, bolo tu až príliš veľa vecí ktoré ma rozptyľovali. Keď povedala moje meno a meno mojej parťáčky tak som si pomyslela že je trocha zvláštne. Už len od počutia som tušila že to nebude človek, bolo mi to však jedno, v podstate ako vždy ak sa jednalo o to, s akou rasou musím jednať. Keď z davu dievčat vystúpila prekrásna čistá Valeánka ktorá mala aj nádherné krídla tak mnou troška hrklo. Ostala som ako obarená, na prvý pohľad som si ju nevšimla no teraz sa moja pozornosť zamerala iba na ňu. Doslova ma očarila, takým dvojzmyselným spôsobom. Keď som zbadala ako sa tvári tak som sa trocha nervózne pousmiala, očividne nebola nadšená že má za partnera zrovna človeka. Chápala som to, ľudia robili Valeánom zlé veci, viac než zlé, ona tým že zostúpila na zem a vstúpila na univerzitu riskovala mnoho, keby ju neprijali tak by bola pravdepodobne odsúdená na život v otroctve. Nakoniec som k nej pristúpila a s takým povzbudivým úsmevom som si ju premerala. Môžeš ma volať Lily, teší ma. Povedala som priateľským hlasom a len som jej podala ruku. Dúfala som že sa ma nebude báť.. alebo že ma nebude nejak nenávidieť len pre to, že som človek.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeUt 01 november 2011, 22:01

Emeta

Človek? Človek?! Vo dvojici so mnou? Po nasledujúce roky? To musel byť vtip. Ale naozaj obrovský vtip. Bolo tu toľko iných rás, ale mne dajú človeka. Prepadlo ma podozrenie, že to majsterka Skennet alebo drak Aglas urobili naschvál. Dobre predsa vedia, že sa ľudia a valeáni neznášajú! Nie len neznášajú, ale doslova nenávidia. Aj keď mne a mojej rodine ľudia nikdy nič neurobili, prepadol ma hnev. Z toho čo som počula, boli ľudia naozaj zlí. Sama som tomu nechcela veriť, ale očividne to tak bolo. Bola síce pekná, skoro rovnako ako ja, aj keď ľudské dievča ako ona nikdy nemohla dosiahnuť krásy pravej valeánky. Bola som tu jediný valeán a oni ma hodia rovno k nej!
Ja to... odmietam! pozrela som nahnevane na majsterku Skennet, ale oči som musela skloniť, lebo z majstery vyžarovala akási aura autority.
Ako to myslíš? Máš nejaký dôvod? opýtala sa majsterka ešte stále s úsmevom.
Je to ľudské dievča a ja ju nestrpím v mojej blízkosti! zakričala som na majsterku. To som už ale asi prehnala, lebo v očiach majsterky sa objavila temnota. Doslova.
Na tejto akadémii nebudeš kričať na nikoho. Je ti to jasné? A teraz sa zaraď k svojej spoločníčke! povedala Skennet temným hlasom. Zľakla som sa, naozaj som sa zľakla. Prebehla mnou triaška a ja som sa teda skľúčene postavila vedľa tej... Lilynette sa volala?
A mňa neteší. odvetila som jej arogantne na jej predstavenie.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeUt 01 november 2011, 22:11

Lilynette

Nešťastne som sa pozerala na jej výraz, na to ako doslova vyletela. Na to že ma odmieta. Ruku som zložila späť k telu a na tvári sa mi zjavil taký.. smutný výraz. Všetká tá dobrá nálada, ohromenie a .. v podstate všetko zo mňa opadlo. Vystriedal to viac menej smútok a .. deprimovanie. Nemo som si prezrela to ako Emeta vybafla na majsterku Skennet a znova som si len povzdychla. Keď Sa ku mne očividne, z najväčším sebazaprením postavila tak som sa na ňu pozrela, nie vyčítavo.. ani povrchne, proste tak.. sklúčene. Jej slová ma ešte viac, pochmúrili. Utiahla som sa niekde do seba a radšej som odvrátila tvár. Toľko k môjmu prvému dňu tu.. už len dúfať že máme aj spoločné izby.. neviem či by som sa mala tešiť alebo niekoho preklínať.. pomyslela som si dosť sklesnuto a už som len čakala kedy nám pridelia nejakého mága.. možno by som bola celá nedočkavá a zvedavá no teraz, som proste nemala náladu. Nemo som pozerala niekde pred seba a počúvala som. Celá tá krása a monumentálnosť tejto miestnosti mi zrazu prišli také.. bezvýznamné.. v porovnaní s inými vecami.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeUt 01 november 2011, 22:21

Emeta

Lilynette vedľa mňa som sa snažila nevšímať, ale nedalo mi to a aspoň od oka ju prezrela. Vyzerala akoby uvidela ducha, alebo skôr akoby nemala žiadneho ducha. Zdalo sa mi to len alebo to bol na jej tvári smutný výraz? Tak nejako som čakala, že sa bude tváriť arogantne a urazene, rovnako ako ja. Možno som to prehnala. Ale aj tak, hlavne že nebudeme mať spoločné izby. Vtedy majsterka Skennet prehovorila.
Budete mať spoločné izby po dvojiciach. Nebojte, bude v nich miesta dosť. povedala teraz už len s poloúsmevom.
Nie! NIE!
To však už majsterka zamávala oboma rukami a všetkých 16 študentov sa objavilo v rovnakom víre, akým nás zobral ten monolith v tábore. Objavili sme sa na dlhej chodbe a s množstvom dverí.
Toto je ubytovňa pre nováčikov. Na izbách máte svoje mená. Už je neskoro, tak sa spoznajte, dobre sa vyspite a ráno začíname. Zatiaľ, dovidenia. Ak by ste mali nejaké otázky, zavolajte mňa. povedala majsterka a zmizla rovnako ako predtým Aglas.
Otrávene som pozorovala ostatné dvojice ako sa už o niečom bavia. Je to na nič. Našla som na chodbe ,,našu'' izbu, vošla do nej (a vôbec nebola ohúrená vybavením či posteľami), hodila sa na veľkú posteľ a pretočila sa k smerom stene, aby som nemusela pozerať na ňu.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeSt 02 november 2011, 16:11

Lilynette

Keď povedala že budeme mať aj spoločné izby tak, som sa na chvíľku pozrela na Emetu.. bola naozaj.. zúfalá.. aspoň mi to tak pripadalo. Dúfam že ju to niekedy prejde.. ach.. človek sa tým.. poverám a odsudzovaní kvôli rase.. asi naozaj nezbaví.. je to úplne všade.. Rozmýšľala som no následne nás znova premiestnili, nebolo to už také hrozné ako minule, po slovách majsterky som len vstúpila do našej izby ako .. druhá. Pozorne som si Emetu prezrela, bola som úplne potichu.. Chvíľu som len sledovala jej chrbát no.. nakoniec som sa zvalila na postel čo tam bola ako druhá.. chvíľu som len sedela, očami som blúdila stále k Emet.. Nakoniec som usúdila že asi, zaspala. Chcela som jej niečo povedať, nejak jej, dohovoriť. Nech ma hneď neodsudzuje no.. očividne som nestihla. S ďalším povzdychom som sa postavila a zamierila som do kúpeľne, bola celkom strohá, drevené koryto naplnené vodou no, čo viac si priať? niečo takéto si väčšina dedinčanov ani nemôže dovoliť.. teda také veľké a tak.. Keď som sa vyumývala, tak som do rúk iba zobrala nejaké strohé oblečenie, predsa len v tom čo som na sebe mala doteraz, sa už nedalo chodiť. Vošla som znova do miestnosti kde sme spali, teda do izby.. Sadla som si na posteľ a chrbtom som sa prisunula ku stene.. Objala som si obe kolená a začala som si hundrať.. vlastne tak do ticha.. naozaj až.. tak?.. až taká nenávisť.. len z predsudkov?.. chjoo.. nikdy som Valeánom nič nespravila.. zatiaľ som sa na ani jedného, ani len krivo nepodívala.. ksoo.. je to ako prekliatie.. ľudia majú.. potrebu stále niekoho poštvať proti sebe.. a potom to musia znášať všetci.. tie následky.. vieš?.. no.. aj keď asi nie.. pravdepodobne spíš.. a toto budú asi jediné chvíľky nášho rozhovoru, páć ty.. sa so mnou aj tak rozprávať nebudeš chcieť.. aj keď teraz.. tiež rozprávam iba ja.. aaach.. zbláznim sa !!.. naozaj.. zbláznim sa.. hm... Dobrú noc, dobre sa vyspi.. heh.. aj keď už spíš.. zaškerila som sa nakoniec, proste taký klasický prípad samorozprávania.. Nakoniec som sa do postele zložila aj ja, rukami som si podložila hlavu a sama som sa ponorila do ríše snov.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeSt 02 november 2011, 16:36

Emeta

Bolo treba uznať, že som to trocha prehnala. Mojej reakcie mi však vôbec neprišlo ľúto. Nešlo ani tak o to, že konkrétne ona alebo nejaký iný človek spravil niečo mne, ale skôr o to, ako mali obe rasy vzťahy medzi sebou. A práve ja som neplánovala ich zlepšovať. Na to som sem neprišla. Smutne som pomyslela na ostatné dvojice, ktoré sa určite na izbách bavili až do hlbokej noci, aj napriek únave. Ja však vždy mám to ,,šťastie'', že dostanem ten najlepší výber. Ale teraz už bolo neskoro, zareagovala som tak ako som zareagovala a nebudem sa jej tak skoro ospravedlňovať. Vlastne nie je za čo... táto akadémia bude určite tvrdá a nevidím dôvod prečo sa hádať kvôli nejakej blbosti. Chvíľku som potom ešte myslela na rodinu, mladšiu sestru, ktorej som sľúbila, že sa určite raz uvidíme. To bola chyba. Už sa neuvidíme. Z očí sa mi vytlačili slzy, ale rýchlo som ich zotrela, aby to Lilynette nevidela. Bolo by to naozaj trápne. Zaspala som... vo sne sa mi zdalo ako by niekto niečo hovoril. Ale nerozumela som mu. Bol to jednoznačne dievčenský hlas.

Ráno a s ním vstávanie prišlo skoro. Akoby som len pred momentom zaspala a už musím vstávať. Včerajšok sa mi zdal vzdialený. Lilynette ešte spala, ale akosi ma to nezaujímalo. Vstala som o skôr, lebo včera som nebola takmer vôbec unavená. Na poličke som zahliadla niekoľko zaujímavo vyzerajúcich kníh, jednu z nich zobrala, sadla si na posteľ a začala ju čítať. O Lilynette som sa snažila nezavadiť ani jeden pohľad.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeSt 02 november 2011, 17:14

Lilynette

Ja som spala ešte.. hodne dlhú chvíľu. V snoch sa mi v podstate javili spomienky, spomienky z celej mojej cesty, ktorú som až sem podstúpila. Bolo to zvláštne, taký dlhý čas.. vlastne by som sotva spoznala samú seba, keby som sa teraz pozerala na seba spred doby, čo som sa vydala na cestu. Nakoniec som však pootvorila oči a zapozerala som sa niekam pred seba.. bol tam nejaký lesklý povrh ktorý odrazil môj odraz.. naozaj som vyzerala inak. Včerajšia kúpeľ mi z vlasov zmyla všetku špinu, vďaka tomu som ich znova mala červené, vlastne takmer ako plameň, tiež som ich mala husté a dodávali taký dojem ako keby som v plameňoch mala hlavu.. páč boli troška strapaté.. Vďačila som za to, že som nikde na ceste nenarazila na vši či iné parazity. Pomaly som sa posadila a pohľadom som zamierila ku posteli svojej spoločníčky. D..dobré ráno. Šepla som potichu, zozačiatku som chcela veselo no po tom som si spomenula na včerajšok.. znova som sklopila pohľad niekam do zeme a radšej som už bola ticho. Myslela som si že pre nás náš majster, alebo majsterka sami prídu, aspoň v prvý deň.. a tak som si znova ľahla, ruky som si dala za hlavu a takým mĺkvym pohľadom som pozorovala strop. Moje zvláštne zelené oči teraz naberali taký svetlejší odtieň, obzerala som si strop pri čom som sa znova vrátila myšlienkami niekde naspäť.. k rodine.. a tak.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeSt 02 november 2011, 18:46

Emeta

Kniha bola vskutku zaujímavá. Ale nedokázala som sa sústrediť v takej atmosfére. Bolo mi jasné, že som ju takú vytvorila ja, ale čo sa s tým dalo robiť? Nič, aspoň teraz nie. Knihu som odložila a po tom ako sa Lilynette zobudila a pozdravila nastalo trápne ticho.
Dobré ráno. odvetila som chladne po prevládaní sa a priala si, aby sa konečne niečo začalo diať. Nech nás niekam zoberú, nech nám niečo vysvetľujú... len nech tu netrčíme na izbe! V tom na dvere izby niekto zaklopal a vyzval nás, aby sme vyšli na chodbu. Vyskočila som z postele a vbehla na chodbu. Tak sa konečne niečo bude diať! Som teda zvedavá!
Na chodbe študentov zvolával jeden zo strážnikov, ktorých sme videli vo vstupnej hale. Ich tváre boli sčasti zahalené, ale aj tak sa dala vidieť ich čierna tvár a prázdne oči. Vyzerali desivo. Očividne to boli výtvory mágov na ochranu akadémie, lebo ich bolo viac a všetci vyzerali rovnako. Za opaskom mali založené dva dlhé meče.
Spoiler:
Na chodbe už boli všetci študenti. Zo záujmom som pozrela na elfku, ktorá sa náruživo bavila s iným ľudským dievčaťom. Prečo nemohli dať dvoch ľudí k sebe a ku mne radšej elfku?
Tieto myšlienky prerušil strážnik, ktorý nám pokynul aby sme išli za ním. Až keď sme došli na koniec chodby, uvedomila som si, že tu nie sú medzi hlavnými miestnosťami dvere. Strážnik sa postavil pred akýsi vír v stene a ukázal naň:
Na tejto chodbe sú jedni z mála dverí v Engenirthe. Medzi miestnosťami budete prechádzať takýmito portálmi. Tie sú omnoho bezpečnejšie ako dvere, lebo sa dajú kedykoľvek vypnúť. Deaktivovať ich môžu len majstri v akadémii. vysvetlil stručne a potom pokračoval: Portály zaznamenajú každý jeden prechod, takže majstri môžu kontrolovať kto tu chodí, kedy tu chodí a koľko ľudí tu chodí. Neskôr budete mať voľný pohyb po akadémii, časovo neobmedzený. Ale ostatné vám vysvetlí už majster. Jednoducho prejdite za mnou. dopovedal a vošiel do portálu. Vyzeralo to akoby sa z neho začala strácať farba, potom akoby ho to začalo trhať a ťahať do portálu. Napokon zmizol len s jemným šumivým zvukom.
Vyzeralo to úžasne! Nevedela som sa dočkať, kedy si ten portál vyskúšam aj ja!
Po ostatných som doňho vošla aj ja a užívala si ten pocit...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitimeSt 02 november 2011, 19:04

Lilynette

Trocha ma prekvapilo keď ma odzdravila.. aj tak bolo počuť že to bolo skôr z donútenia.. teda tak.. nasilu. Po chvíľke takého.. mierne trápneho no pre mňa dosť desivého ticha som pootvorila ústa, chcela som niečo povedať ale v tom ma prerušilo klopanie na dvere.. nemyslela som si že môže byť taká rýchla. Sotva som sa postavila z postele a ona už bola na chodbe.. o pár sekúnd som na chodbu vyšla aj ja. Poobzerala som sa po študentoch ktorý sa očividne.. medzi sebou hodne bavili.. pri prvom pohľade som si povedala, že naozaj sa všetci dosť.. zblížili zo svojimi partnermi.. vlastne sme v tomto s Emetou dosť.. zaostávali.. znova som po nej hodila taký.. strápený pohľad. Vypoćula som si však strážnika a všimla som si že ich je tu naozaj viac. Nevyzerali ako nejaké bytosti.. skôr ako niečo čo bolo vytvorené umelo.. teda.. mala som z nich taký divný pocit. Len som ho nasledovala ako v podstate všetci, sledovala som nadšenie ktoré z Emet doslova sálalo, keď nám vysvetlili ako sa tu cestuje. Nedalo sa povedať že by som týmto teleportálom nedôverovala ale, nedalo sa povedať že by som bola zrovna nadšená z toho, že vstupujem do niečoho čomu jednoducho nerozumiem. Nakoniec som tam ostala ako posledná.. rýchlo som sa spamätala a vstúpila som do neho. Bol to znova podobný pocit, ako naposledy.. dalo sa však povedať že som si za tých pár krát už zvikla. Nezodvihol sa mi žalúdok a ani podobne.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Železná vôľa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Železná vôľa I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Železná vôľa
Návrat hore 
Strana 1 z 16Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: